Novinky

Všetky 3 šteniatka z vrhu "D" už majú svoj domov :)

S radosťou oznamujeme, že sa nám 15. septembra 2016 narodili šteniatka. Viac info v sekcii šteniatka, vrh "D". Hľadáme nové domovy pre 2 krásne slečny a 1 blonďavého chlapca. K odberu budú po 15. novembri 2016. Šteniatka sa nachádzajú v Košiciach. Nezáväzná návšteva je vždy vítaná.

Všetci traja chlapci už majú svoj nový domov :)

    Cai, Cael a Caelan už odišli do svojich nových rodiniek. Caiovu fotku z nového domova bohužiaľ nemám, ale má sa vraj výborne a behá ako zajac. Caelova najobľúbenejšia časť domácnosti je kuchyňa a vraj je z neho vynikajúci pomocník, v čistení kuchynskej dlážky je neprekonateľný. Som veľmi rada, že moji chlapci boli tak dobre vedení a majú vzťah aj k domácim prácam. Malý Caelan zase spoznáva z gauča ťažký život domáceho psíka...no nie je vám dobre chalani? Každopádne, rada vás uvidím hocikedy, doma ste vždy vítaní! :)

 

 

 

 

Kalendár 2016

    A je to tu! Niarka s Artuškom v kalendári firmy Pharmacopola na rok 2016! Tešíme sa strašne moc a ďakujeme za túto príležitosť. Z tejto firmy objednávam granulky pre mojich miláčikov. Za krásnu fotku ďakujeme Ondrejovi Molčákovi. Viaceré z jeho fotiek môžete vidieť aj inde na mojej stránke :)

Predtým, než si zadovážite šteniatko...

    Chovu psíkov sa venujem už niekoľko rokov. Venujem sa CHOVU, nie primárne ROZMNOŽOVANIU. Aký je to rozdiel? Veľký. Aspoň teda pre mňa a mal by byť aj pre vás. V našej spoločnosti sa rôzni odborníci, či nadšenci, alebo dokonca aj majitelia dotknutých psíkov snažia šíriť osvetu ohľadne chovu psov. Prečo? Lebo situácia je alarmujúca a ľudia stále nepristupujú ku kúpe psíka zodpovedne. Nekupujte si psíka bez PP. Videli ste už niekedy podmienky u množiteľov? Na internete je neuveriteľné množstvo autentických príbehov. Psíci sú chovaní len čisto na zisk, v nevyhovujúcich podmienkach, množení bez akejkoľvek znalosti základov genetiky, či bez použitia aspoň zdravého rozumu a len tie plemená, ktoré sú teraz práve v kurze. Potom sa nemôžeme čudovať, že yorkshir nadobudol kadejaké tvary a rozmery a dokonca rôzne hmotnostné kategórie. Vedzte, že yorkshir má len jeden štandard. Nehovoriac o tom, čo všetko ľudia nazývajú bišónom, alebo maltezákom. Veď tie psy už nemajú s tými plemenami nič spoločné, na sídliskách vídavam už le proste biele psy. Často sa nedá povedať ani to, že malé. Ale vzhľad je v tomto smere to posledné. Čo zdravie? Na to ste nepomysleli? Čo sa stane so psíkom, ktorý už niekoľko generácií pochádza z línie kde boli krížené matky so synmi, atď..? Vrodené skryté vady a defekty, znížená imunita sú proste realita. Skúste si niečo prosím naštudovať predtým, než si kúpite psíka, napr. si dajte vyhľadať lacné šteniatka a uvidíte, čo vám internet vyhľadá. 

    Prečo to vlastne všetko píšem? Lebo som smutná z niektorých ľudí, čo mi zavolajú a pýtajú sa na moje šteniatka. Ku kúpe nepristupujú zodpovedne a často ani nevedia zabezpečiť podmienky, ktoré psík potrebuje. Viac záujemcov som už odmietla, lebo jednoducho nespĺňali moju predstavu. Môžte mi veriť, ale nemusíte, nie som odkázaná na predaj mojich šteniat. Pokiaľ by to tak bolo, nemali by sme šteniatka raz za 1-1,5 roka a to v počte 1,2 a 4 kusy. Z toho naozaj nezbohatnem a môžem vám s čistým svedomím povedať, že je to veľmi drahý koníček, najmä keď sa tomu človek aktívne venuje, kvalitne kŕmi, používa kvalitnú kozmetiku a vzdeláva sa v tejto oblasti. Všetko čo robím, sa snažím robiť čo najlepšie a to isté platí aj pri mojich psoch. Moje psy sú zdravé, naozaj majú robené testy na dedičné ochorenia vyskytujúce sa pri tomto plemene. K svojim odchovom pristupujem zodpovedne. Nedávno mi volala pani, že zháňa psíka, lebo jej umrel maltezáčik na starobu ako 8-ročný a mal aj dáke zdravotné problémy. Bolo mi pani veľmi ľúto, nakoľko neexistuje, aby psík malého plemena zomrel na starobu v takomto nízkom veku. Áno, na malé plemená, kde je priemerná dĺžka života 13-14 rokov, je 8 ročný psík ešte mladík. Levíčky sa dožívajú bežne 16 rokov, môj Artuš vo veku 8,5 roka je úplný mládenec, v živote mu nič nebolo okrem zapichnutej trávy. Som veľmi pyšná na zdravotný stav mojich psíkov a takisto ich predkov, lebo stavať môžete len na zdravom základe, čím vzdávam hold aj chovateľksým staniciam, odkiaľ mám psíkov ja a v ich stopách budem kráčať aj ja.

    Často ma mrzí, že ľudia nevidia a neoceňujú dlhoročnú prácu chovateľa. Kupujú "len" psa, takým ľuďom ja psíka nepredám. Skúste sa na kúpu psíka pozrieť aspoň tak, ako keď kupujete  nový televízor, či auto. Tiež chcete, aby vám dlho vydržalo, nekazilo sa, aby ste s ním nemali zbytoční výdavky, len udržiavacie. I keď je táto analógia trošku scestná, veľa ľuďom pomôže pochopiť situáciu. Chcete psíka, ktorý vám bude robiť spoločnosť dlhé roky, bez návštev veterinára okrem očkovaní. Keď totiž psík ochorie, sumy sa ošetrenie sa vyšplhajú do astronomických rozmerov a okrem toho, že to bolí vašu peňaženku, to bude veľmi bolieť hlavne vaše srdce. Minule mi volal pán, že šteňa nemá cenu viac ako 50 EUR. Moje šteniatka sú 3x očkované, jedno očkovanie stojí cca 20 EUR, s petpassom a  čipované, cca 40 EUR, jedia vysoko kvalitné granulky bez obilnín, značka Natural & Delicious a mohla by som pokračovať. Toto sú len tie priame náklady, ešte by som mohla zarátať genetické testy rodičov, očkovanie na herpes vírus fenky pred pôrodom, moje 3 týždne letnej dovolenky, noci pri šteniatkach, hneď ako zapípali, už som bola hore :) Moje šteniatka vyrastajú s nami v našej domácnosti, sú zvyknuté na jej bežný chod, moji psy sú platnými členmi mojej rodiny a takých majiteľov hľadám pre nich aj ja. Mať psíka nie je len momentálne pobláznenie, či moderný trend, je to záväzok na celý psíkov život. Kúpa psíka, to sú len počiatočné náklady, vy budete musieť psíkovi zabezpečiť každý mesiac stravu, psíkovi treba kúpiť výbavičku, musíte rátať s prípadným veterinárnym ošetrením. Keď sa niekomu zdá 50 EUR aj veľa, tak si nemôžem byť istá, že taký človek je schopný a hlavne ochotný poskytnúť psíkovi dobrú opateru.  Snažila som sa dať mojim odchovom dobrý základ. Sú z dlhovekých a veľmi zdravých línií. Dala som im dobrý štart do života v podobe kvalitnej stravy, pravidelného odčervovania i kompletného očkovania. Sú dobre socializované, vyrastajú pri nás a so svojim rodičmi, ktorí ich veľa naučili takisto zo psieho sveta a fungovania vo svorke. Kto toto oceni, budem veľmi rada :)

    Ešte jedno šteniatko čaká na svoju rodinku. Prosím volajte mi, len keď máte seriózny záujem. Starostlivosť o psíka nie je ťažká, stačí len empatia a zodpovednosť. Všetko ostatné sa spolu môžeme naučiť. Rada vám pomôžem. 

    Chcela by som vás poprosiť, pokiaľ nechcete skutočne investovať do kvalitného psíka z rôznych dôvodov, nekupujte psíkov od množiteľov, nepodporujte množenie bez PP. Zoberte si psíka z útulku. Je tam tak veľa krásnych originálov, ktorí čakajú len na vás. Od množiteľa nikdy nedostanete to, čo chcete, nie je tam záruka zachovania ani výzoru, ani povahy daného plemena: jednoducho nemôžu dokázať pôvod. Pokiaľ chcete darovať kúsok svojho srdca, psík z útulku vám takisto bude veľmi vďačný a zachránite život, bez toho, aby ste podporovali utrpenie :)

Prajem krásny deň

   

Posledné voľné šteniatko!!!

    Moji bratia už odišli do svojich rodiniek a ja takisto čakám na tú svoju :) Najradšej by som išiel k deťom, do rodiny, ale aj inde, hlavne nech majú radi prechádzky a cestovanie. To by sa mi veľmi páčilo :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledné voľné šteniatko!!!

    Už máme voľné len jedno posledné šteniatko, nádherného chlapčeka zlatej farby. Maličký je 3x očkovaný, pravidelne odčervovaný, začipovaný, s petpassom a samozrejme preukazom pôvodu a netrpezlivo čaká na svoju vlastnú rodinku. Je to veľký šibal, hravý a zvedavý ako každé šteniatko. Bude veľmi rád a ja s ním, keď sa naňho prídete pozrieť :)

 

2-dňová špeciálna výstava Bichon klub Slovensko - Varín, 12-13. september 2015

    Krásny slnečný septembrový víkend sme strávili s hafanmi na špeciálnej výstave nášho klubu, takže medzi úžasnými ľuďmi. Moc ďakujem Šure a Vande za pomoc úplne so všetkým. Tento víkend bol neuveriteľný, QUANTO Danco of Amber oba dni bodoval na plnej čiare a oba dni získal titul BIS!!! :) Som na neho neuveriteľne pyšná. Zavŕšením bol pravý diamant, ktorý sme získali v tombole od Diamonds International Corporation v zastúpení Janky Korcovej :) 

 

 

MVP Bratislava 22-23. august 2015

    Takto nám bolo dobre 22-23. augusta na medzinárodnej výstave psov v Bratislave s priateľmi. Výstavy nie sú len o psíkoch, sú aj o ľuďoch, o nových priateľstvách :) Ďakujem mojim milím Drabikovcom, spolumajiteľom sučky Barei, šteniatka z môjho druhého vrhu,  za krásny víkend! Čoskoro si to znova zopakujeme. Pati Dankovej ďakujem za úžasného Quantíka a podporu :)

 


S radosťou oznamujeme, že sa nám 24. júla 2015 narodili šteniatka. Viac info v sekcii šteniatka, vrh "C". Hľadáme nové domovy pre 3 krásnych chlapcov. K odberu budú po 24. septembri 2015. :)

 

NOVOHRADDOG Lučenec - 9.-10. mája 2015

    S kamarátkou Božkou sme si spravili krásny predĺžený víkend, ktorý sme strávili na výstave v Lučenci. V piatok pred výstavou sme ešte stihli navštíviť aj Banskú Štiavnicu, prejsť zopár pamiatok a pochutnať si na výbornom jedle vonku na teraske. V tomto meste som bola prvýkrát a je neuveriteľne nádherné.

    Na výstave sme úžasne bodovali, prvý deň posudzovala pani MVDr. Patrícia Danková a dopadli sme nasledovne:

BAREA BLUETTE My Paw: Exc.1, CAJC, BOB, vybraná do užšieho výberu BIS Junior FCI 9!!!                     QUANTO Danco of Amber: Exc.1, CAC, BOB!!!  

    Druhý deň posudzoval pán Miroslav Guniš a výsledky sú:

BAREA BLUETTE My Paw: Exc.1, CAJC, BOB!!!                                                                         QUANTO Danco of Amber: Exc.3

     Ďakujem obom porotcom za krásne posudky! Výstavu sme si užili vo veľmi peknom prostredí mestského parku v kruhu priateľov. Proste víkend strávený na jednotku.

BAREA BLUETTE My Paw                    QUANTO Danco of Amber

AALIA ARNA My Paw a BAREA BLUEETE My Paw

    Na výstave nám robila spoločnosť aj Aalia, šteniatko z prvého vrhu, Bareina sestra. Je to úžasné zlatíčko, magnet na ľudí a maskot tohto úžasného plemena, akým levíček nepochybne je.