O mne

 

    Vitajte na mojej stránke venovanej mojim psom, ktorí sú mojou vášňou a koníčkom. Moje meno je Valéria Plavinová, bývam v dedinke Most pri Bratislave a psom sa venujem už niekoľko rokov. 

    Prvým psom, ktorého sme v rodine mali, bol Erin, čokoládový americký kokeršpniel z chovateľskej stanice Fly Mystery, o ktorého sme bohužiaľ tragicky prišli. V roku 2001 prišla do našej domácnosti Saguška, sučka amerického pitbulteréra, krásna dáma a úžasná psia bytosť, ktorá s nami bola nádherných 12 rokov. V roku 2006 pribudli do našej rodiny dva čokoládové kokríky znova z chovateľskej stanice Fly Mystery a to Hanička - Honey Coc-Dream Fly Mystery a Zefir - Choco Boy Fly Mystery. S nimi sme sa začali venovať aj výstavám, kde obaja dosiahli veľmi pekné úspechy a s ich pomocou bola založená aj prvá chovateľská stanica na moju sestru - Teleion. Boli v nej odchované 3 vrhy amerických kokríkov, na ktoré sme veľmi pyšní a s ich majiteľmi sme stále v kontakte. Moja sestra Vanda sa už výstavnej kariére nevenuje, tejto dráhe sa venujem už len ja, zato jej kokríci pomohli vydať sa smerom profesionálneho groomingu, čiže strihania psov. Vlastní úspešný "Psí salón Vanda" v Bratislave - www.psisalonvanda.wbl.sk, zúčastňuje sa rôznych strihačských súťaží a my sme na ňu právom hrdí. 

    Moja chovateľská kariéra levíčkov začala v roku 2007, kedy som si priniesla môjho prvého levíčka Artuša - Amie de Louvre Vítězná z chovateľskej stanice Vítězná, s ktorým som sa začala vážnejšie venovať výstavám, chovu ako takému a podľahla som tomuto úžasnému plemenu, akým levíček nepochybne je. Po vyše dvoch rokoch čakania prišla ku mne Niarka - Niara Noblesa Aura od chovateľky Pavly Pavlíčkovej z Čiech, ktorá ma jedných z najkrajších a najúspešnejsích levíčkov v Európe. Aj so svojou mamou pani Ekrovou mi dala  mnnožstvo cenných rád ohľadne chovu aj úpravy levíčkov, začo som im veľmi vďačná. V roku 2012 bola založená moja chovateľská stanica My Paw, v ktorej som doteraz odchovala dva prekrásne vrhy.

    Chov psov nie je pre mňa v žiadnom prípade zárobkovou záležitosťou. Moji psy sú pre mňa členovia mojej rodiny, správam sa k nim s rešpektom a úctou akú si každý živý tvor zaslúži. Na budúcich majiteľov mojich šteniat kladiem veľmi vysoké nároky, s každým pri kúpe spisujem zmluvu a na šteniatka dohliadam celý ich život. Poradenstvo a moja pomocná ruka je samozrejmosťou :) 

   Všetky psy v mojej chovateľskej stanici sú pod stálou veterinárnou kontrolou, samozrejme sú pravidelne očkovaní, odčervovaní, ale hlavne sú testovaní na prípadné dedičné ochorenia vyskytujúce sa pri tomto plemene, čím sa snažím udržať svoj chov na veľmi vysokej úrovni a toto krásne plemeno posúvať aj v tomto smere ďalej nie len po exteriérovej stránke, ale najmä po zdravotnej.

    Od roku 2010 som aktívnym členom výboru klubu, ktorý zastrešuje viacero spoločenských plemien - Bichon klub Slovensko, kde momentálne vykonávam funkciu tajomníčky a výstavnej referentky. Takisto som členom Lvíček klub Českej republiky a ZLHCA, čo je klub zastrešujúci aj levíčkov v susednom Rakúsku.